SOCL.cz

blog nejen o Internetu
Archiv článků z roku 2015

Exekutorská komora varuje před podvodnými e-maily

publikováno 19. 10. 2015 v 18:17 (aktualizováno 20. 10.)

Dneska jsem narazil na zajímavý článek na ITBIZu - Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými e-maily, které se šíří jejím jménem. A krom trestního oznámení, jak jinak to hodlají řešit?

celý článek, komentáře (0)

Windows 7 64bit nevidí po upgradu 8GB RAM?

publikováno 20. 9. 2015 v 13:07

Po upgradu komponent v počítači jsem natěšeně spustil svůj herní stroj a chtěl se podívat, jak to všechno krásně šlape. Co mne však nepříjemně překvapilo, bylo zjištění, že můj 64bitový Windows 7 vidí jen 3,96GB místo 8GB RAM! WTF, Bille Gatesi?

celý článek, komentáře (10)

Aktualizace CISCO IOS, když vidíme switch prompt

publikováno 4. 6. 2015 v 13:37

Nedávno se mi za příjemné peníze podařilo získat několik použitých CISCO switchů, přesněji model WS-C2950-24. Již dávno jsem chtěl proniknout do robustního CISCO IOS a naučit se něco nového - CISCO technologie pro mne byla doposud velkou neznámou. Rád bych vám dnes ukázal, jak provést aktualizaci IOS, pokud se předchozí aktualizace nezdaří, IOS nenabíhá a vidíme jen "switch:" prompt.

celý článek, komentáře (0)

MikroTik: IPv6 tunel snadno a rychle

publikováno 4. 4. 2015 v 22:24

Můj domácí poskytovatel Internetu (ISP) se nijak nemá k zavedení nativní IPv6 konektivity pro své zákazníky, proto doma využívám na svém MikroTik routeru statický IPv6 tunel od TunnelBroker.net. Stačila mi k tomu statická veřejná IP adresa a trošku trpělivosti při nastavování.

celý článek, komentáře (0)

Máme rádi MAME

publikováno 23. 3. 2015 v 19:43

Patřím už do generace lidí, která počítačové hry moc nemusí. Což o to, čas by na ně i byl, ale prostě mne už příliš nebaví. Existují však výjimky, mezi které mohu směle zařadit emulátor MAME a mnoho her, které jsem rád hrál jako dítě a které si díky MAME mohu zase zahrát.

celý článek, komentáře (0)

Postfix: SPF a přeposílání pošty? Postsrsd!

publikováno 1. 3. 2015 v 14:09

Jedna z ochran proti podvržení odesílatele pošty v e-mailu je SPF - Sender Policy Framework. Jednoduše tak říkáte, z jakých IP adres (serverů) je možné odesílat e-maily z vaší domény. Aby SPF k něčemu bylo, musí přijímající strana provádět kontrolu a vyhodnocení příslušného SPF záznamu (umí to například Spamassassin nebo tento perlovský skript pro Postfix). SPF funguje, ale můžete se u něj setkat s jedním nepříjemným problémem - občas nemusí fungovat přeposílání (forwarding) pošty. Řešením je SRS - Sender Rewrite Scheme, přesněji implementace Postsrsd.

celý článek, komentáře (1)

Copyright © 2015-2024 SOCL.cz, RSS 2.0 RSS kanál blogu
Všechna práva vyhrazena, nebo tak nějak.

WEDOS BANNER