SOCL.cz
blog nejen o Internetu

Odchyt domény? Tak zase nic!

publikováno 6. 7. 2021 v 10:37

Před pár dny jsem zkoušel odchytit expirující doménu. Opět. Co myslíte, jak to dopadlo? Celé tohle je akorát k naštvání.

Jak jsem již zmínil v minulých článcích, píšu si malý projekt - dočasný e-mail. Moc mi to nejde, protože vždy si najdu něco jiného, čemu věnuju svou pozornost, a tak to trošku stagnuje. Aneb prokrastinace v praxi - naprosto ukázková, řekl bych. Teď jsem si třeba stavěl nový virtuál s CentOS 8 Stream, který jsem začal používat jako primární poštovní server. Ale to poněkud odbočuju. :-)

Chyť mne, když to dokážeš

Občas mrknu na seznam expirujících domén, kde mne zaujala doména docmail.cz, kde v minulosti běžela obdobná služba, jakou chci realizovat i já - dočasný e-mail. Již v minulosti jsem si napsal skript, co mi díky WEDOS API zkouší registrovat/odchytit domény. Popravdě si nepamatuju, zda se mi někdy něco podařilo takto zaregistrovat, spíše ne. Bude to asi tím, že jsem v minulosti prakticky odchyt moc nezkoušel a pokud ano, nezdařilo se. WEDOS omezuje množství dotazů za hodinu, takže skript musí být napsán tak, aby se do těchto limitů vešel, to mám splněno - skript spustím, on se dotáže přes API a na chvilku usne, potom se zase dotáže a tak dokola. Říkal jsem si, že by to třeba nyní mohlo vyjít - kdo by stál o takovou hodně jednostranně zaměřenou doménu? No spletl jsem se a dopadlo to jako vždy.

Nebudu vás napínat, doménu opět získal pod svá křídla registrátor TELE3. Držitelem domény se stala společnost s identifikátorem DATAMINING v registru CZ.NIC. Asi nejsem první, komu vrtá hlavou, proč právě TELE3 - není to totiž poprvé a určitě si toho nevšímám jen já. Možná proto kluci a holky z TELE3 sepsali veřejně něco málo informací stran odchytu domén - https://www.tele3.cz/odchyt-domen.html. Asi jim psali rozhořčení lidé, co si chtěli něco odchytit a ostrouhali nebo naopak chtěli odchyt zařídit po TELE3. Ať už to bylo jak chtělo, asi jsem neměl proti Goliášovi šanci - jak by taky jo, když můj skript, když to hodně přeženu, udělá 2 dotazy za minutu a roboti registrátorů, co provádí tuhle "speciální registraci", udělají kolik, 10 dotazů za sekundu? Pro obyčejného smrtelníka je tento souboj prohraný, ale přesto proč to nezkusit, že jo.

Nemohu se na TELE3 zlobit, ať už za tím stáli přímo oni nebo jejich VIP zákazník nebo to bylo úplně jinak. Někdo prostě ty prostředky má a nebojí se je použít a někdo má prostě smůlu. Odchyt domén není pro amatéry. :)

štítky: domény Internet odchyt TELE3
1649x přečteno

Komentáře k článku (0)

Zatím nikdo nic nenapsal, chcete být první?
Vaše jméno/přezdívka: (max 40 znaků)

Web: (nepovinné, zadejte s http(s)://, max 100 znaků)

Opiště sekvenci znaků:

captcha!

Zde napište komentář: (max 512 znaků)

Copyright © 2015-2024 SOCL.cz, RSS 2.0 RSS kanál blogu
Všechna práva vyhrazena, nebo tak nějak.

WEDOS BANNER