SOCL.cz
blog nejen o Internetu

Král je mrtvev, ať žije král!

publikováno 9. 2. 2017 v 9:31

Zítra naposledy vydechne a bude pohřben se všemi poctami. Můj milovaný virtuální server (VPS) u WEDOSu. Král je mrtev, ať žije král.

Webhosting? Ne, děkuji!

Je tomu už 6 let, kdy jsem se rozhodl odejít od jisté webhostingové firmy, kde jsem hostoval své skromné self-made projekty. Potýkal jsem se tam s různými problémy, například s vypínáním webu údajně z důvodu přetěžování systému v důsledku zacyklených skriptů (huh?) nebo jsem řešil s podporou obnovu svého webu ze zálohy, ke které ale nikdy nedošlo, protože ji zřejmě zmíněná webhostingová společnost vůbec neměla a jen neustále a opakovaně mlžila, že vše bude - jednou. Ale nebylo nikdy nic a podpora nakonec na mé zvídavé dotazy, kdy bude obnovena záloha, přestala raději odpovídat. Typická ukázka, jak by se to dělat nemělo. Pachuť i po letech zůstala. Legrace je, že stále mají jeden můj projekt ve svých referencích. :-)

Sám sobě adminem

Rozhodl jsem se tehdy pro razantní krok - dost bylo webhostingu, dost bylo vypínání serveru, dost bylo rozčilování s podporou, kde dělali kluci zřejmě v rámci brigády při střední škole, a taky to podle toho vypadalo. Dost. A jelikož jsem tehdy měl nějaké zkušenosti s LINUXem, vsadil jsem vše na jednu kartu a pořídil u WEDOSu nejlevnější VPS za velmi sympatické peníze a vrhnul se do světa serverů. Teď po letech mohu říci, že lepší rozhodnutí padnout nemohlo. Správa takového serveru se ukázala jako celkem pěkný koníček na mnoho zimních večerů a nelituju ani na chvilku všeho času, který jsem trávil nad příkazovou řádkou, nad manuály a v diskusních fórech při řešení problémů s konfigurací.

VPS Wedos
V administraci VPS...

Teď po 6 letech uzrál čas a já se rozhodl pro změnu. Důvodů bylo vícero. Slevová akce a cenová politika WEDOSu, která přiblížila SSD VPS s IPv4 adresou smrtelníkům, zastaralost stávajícího OS, touha nasadit nové věci jednodušeji. Nový VPS má lepší HW konfiguraci a tváří se celkově rychleji. Uvidíme prakticky za nějaký čas. Starý dobrý Slackware je nahrazen CentOSem, který jsem si oblíbil v zaměstnání. Původní VPS sloužil velmi dobře, stabilně a bez remcání. Bude mi chybět.

štítky: VPS WEDOS
2132x přečteno

Komentáře k článku (0)

Zatím nikdo nic nenapsal, chcete být první?
Vaše jméno/přezdívka: (max 40 znaků)

Web: (nepovinné, zadejte s http(s)://, max 100 znaků)

Opiště sekvenci znaků:

captcha!

Zde napište komentář: (max 512 znaků)

Copyright © 2015-2024 SOCL.cz, RSS 2.0 RSS kanál blogu
Všechna práva vyhrazena, nebo tak nějak.

WEDOS BANNER