SOCL.cz
blog nejen o Internetu

Alza, Rixo, O2 aneb co týden dal

publikováno 16. 3. 2023 v 17:52

Malé shrnutí událostí a mých zkušeností posledních dní. Alza.cz a jejich Alzaboxy, obchodní sdělení od Rixo.cz a O2, GDPR, ÚOOÚ a tak.

Alzaboxy jsou super!

Kupoval jsem nový mobil, ale ve výsledku jsem jej nakonec vracel. Taky vám nevyhovuje, když je mobil velký asi jako cihla? Proč je dělají stále větší a větší? A za malé modely si pěkně připlatíte. Když to shrnu, musím pochválit Alzu. E-shopy se dneska stále zlepšují - po objednání vás zahrnou detailními informacemi, co se s objednávkou děje a v jakém je stavu. Když jsem pak chtěl zboží (samozřejmě bez známek používání) bez udání důvodu vrátit, Alza mi nabídla vrácení zdarma přes dostupné Alzaboxy. Vše rychle, přehledně vyřízeno, peníze už jsou na účtu a celková spokojenost. Zvláštní, že? Ani ten zelený křikloun Alzák už tak nevadí...

Rixo.cz, O2, ÚOOÚ

Před pár dny jsem napsal velmi negativní zápisek do blogu o zkušenosti se srovnávačem Rixo.cz, kdy jsem div nevyletěl z kůže, že mi přišla SMSkou nabídka pojištění, aniž bych kdy projevil zájem nebo někam zadával své telefonní číslo. A na Rixu jsou zřejmě vytíženi, protože odpověď jim trvala 2 týdny. Mezitím už jsem připravoval stížnost pro ÚOOÚ a další kroky. Ve zkratce - zápisek v blogu jsem dneska smazal. Přišla mi e-mailem odpověď s velkou omluvou a vysvětlením, že nějaký klient zřejmě špatně zadal kontaktní telefonní číslo, proto mi byla zaslána obchodní nabídka. V pořádku, tomu mohu věřit. Žádné další informace o mé osobě nevedou, což by mohlo potvrzovat onu skutečnost s prostou záměnou tel. čísla. Není důvod dělat zlou krev, omluva přijata a dál to již neřeším. Pěkně to potrápilo mé nervy a jsem rád, že to již mohu nechat být. Obchodní sdělení mi přišlo i z O2, zřejmě kvůli registraci na O2TV díky slevovému kupónu z CZC. V tomto případě jsem ale nevyletěl z kůže, ale s klidem oslovil nejprve operátora infolinky, následně O2 Guru + pověřence nad správou osobních údajů GDPR. Reakce byla do 24 hodin, vzorová komunikace. A nemusím kontaktovat ÚOOÚ, který by nad tím vším měl dohlížet.

Jsem rád, že se tento zápisek nese v pozitivním duchu. Nejdůležitější je dle mého komunikace. Pokud nabydete dojmu, že vás protistrana ignoruje, velmi snadno si to začtete brát osobně. Tak jako já. :-)

štítky: legislativa ÚOOÚ
1234x přečteno

Komentáře k článku (0)

Zatím nikdo nic nenapsal, chcete být první?
Vaše jméno/přezdívka: (max 40 znaků)

Web: (nepovinné, zadejte s http(s)://, max 100 znaků)

Opiště sekvenci znaků:

captcha!

Zde napište komentář: (max 512 znaků)

Copyright © 2015-2024 SOCL.cz, RSS 2.0 RSS kanál blogu
Všechna práva vyhrazena, nebo tak nějak.

WEDOS BANNER